Jakie kwiaty wybrać na rocznicę?

Jednym z najczęściej wybieranych prezentów z okazji rocznicy związku są kwiaty. Jest to świetny sposób, aby wyrazić swoje uczucia, a kobiety uwielbiają je dostawać. Bukiety mogą być różnej wielkości, o różnej kolorystyce i zrobione z wielu rodzajów kwiatów. Jeśli Twoja druga połówka uwielbia jeden gatunek kwiatów, to masz ułatwione zadanie. Jeśli jednak tak nie jest, to co wybrać? Jak skomponować bukiet, który wyrazi wszystko, co czujesz? Podpowiadamy!

Wszystko jasne

Czy Twoja ukochana wspominała kiedyś, że uwielbia róże lub tulipany? A może były to goździki? Może pięknie pachnące lilie sprawiają, że uśmiech nie znika jej z twarzy? Przypomnij sobie, jakie kwiaty najczęściej goszczą w wazonie w jej salonie lub sypialni. Jeśli już wiesz, to sprawa jest prosta: kup bukiet składający się z jej ulubionych kwiatów. Jeśli jest to kilka gatunków, to możesz je połączyć i skomponować unikalny bukiet. W ten sposób pokażesz swojej kobiecie, że jej słuchasz i wiesz, co lubi. Zdobędziesz ogromnego plusa!

Jaki bukiet wybrać na rocznicę związku?

Dzień, w którym obchodzicie rocznicę związku, jest bardzo wyjątkowy. To wtedy celebrujecie chwilę, kiedy oboje postanowiliście spędzić kolejne lata razem.Na tę okazję nie ma określonych wytycznych tworzenia bukietu w ramach prezentu. Może to i lepiej? Możesz puścić wodze fantazji i skomponować coś wyjątkowego. W kwiaciarniach dostępne są również gotowe bukiety, które możesz kupić, my jednak polecamy wybrać coś samodzielnie. Co wybrać? To już zależy od Ciebie, jednak możemy Ci pomóc. Kwiaty mają różne kolory, a te odcienie mają swoje znaczenie. Jakie? Już wyjaśniamy!

  • biały – symbolizuje niewinność, czystość, lojalność i szczerość. Możesz pomyśleć o kwiatach w tym kolorze, jeśli chcesz powiedzieć swojej ukochanej, że żywisz wobec niej szczere uczucia.
  • różowy – oznacza podziw, wdzięczność i szlachetność, a dodatkowo jaśniejsze odcienie mogą wyrażać zachwyt urodą.
  • herbaciany – jest metaforą optymizmu. Bukiet o takim kolorze może symbolizować chęć powiedzenia drugiej osobie, że chcesz przejść na kolejny etap związku, np. wspólnie zamieszkać.
  • czerwony – jest to kolor miłości, więc kwiaty w tym kolorze oznaczać będą wielkie uczucie, oddanie i uwielbienie. Jest idealnym wyborem na rocznicę związku, zaręczyn lub ślubu.

Czy ilość kwiatów jest ważna?

Kiedyś uważano, że najlepiej, aby liczba kwiatów w bukiecie była nieparzysta. Lepiej się one układały i dawały większe możliwości floryście. Obecnie odchodzi się już od tej reguły, a zwłaszcza jeśli kwiatów jest kilkadziesiąt. Wtedy ich liczba nie ma już znaczenia.

Wybór idealnego bukietu kwiatów nie jest łatwy. Jeśli kompletnie nie masz pomysłu, to śmiało możesz poprosić o pomoc florystę pracującego w kwiaciarni. Oni mają już duże doświadczenie w pomaganiu innym. Pamiętaj, że liczy się sam gest i Twoja ukochana kobieta z pewnością pomyśli tak samo!