Jakie perfumy będą najlepsze na prezent?

Wybór odpowiedniego prezentu zawsze jest dość kłopotliwy. Zwłaszcza kiedy chcesz zaimponować obdarowywanej osobie, to istnieje możliwość, że podarunek jej się nie spodoba. Warto wcześniej wiedzieć, co dana osoba lubi, a czego unika jak ognia. Te informacje są niewiarygodnie ważne, jeśli jako prezent chcesz kupić perfumy, ponieważ jest to jeden z najtrudniejszych do wyboru prezentów. Na co zwrócić uwagę? Czego unikać w zapachach? Podpowiadamy!

Jak dopasować zapach do danej osoby?

Sposobów, aby Twój prezent w formie perfum był trafiony, jest kilka. Przedstawimy te najważniejsze!

  • sprawdź inne flakoniki jubilata – jeśli masz taką możliwość, to sprawdź jakich perfum używa lub używała obdarowywana osoba. Możesz nawiązać do tego podczas zwykłej rozmowy lub zerknąć na półkę w przedpokoju, lub łazience. Pomoże Ci to dobrać podobny zapach w drogerii.
  • może już o tym mówiła? – kiedy spędzasz z daną osobą dużo czasu, to rozmawiacie na przeróżne tematy, a jednym z nich mogły być ulubione zapachy. Może pamiętasz, że ta osoba wspominała, że marzy o danym flakoniku?
  • edycje limitowane – kiedy już dowiesz się, jakie perfumy są tymi ukochanymi, to sprawdź, czy istnieją edycje limitowane właśnie tej linii zapachów. Będzie to idealne dopełnienie całej kolekcji!
  • tego nie lubię! – jeśli masz taką możliwość, to dowiedz się, jakich nut w perfumach dana osoba unika i bardzo nie lubi. To również sprawi, że wybór zapachu będzie łatwiejszy.
  • styl i temperament jubilata jest ważny! – charakter obdarowywanej osoby może odgrywać kluczową rolę w doborze odpowiedniego flakonika.

Jakie istnieją nuty zapachowe?

Nuty zapachowe można podzielić na trzy główne kategorie: nuty głowy, nuty serca i nuty bazy.

  • nuty głowy – zapachy czyste, cytrusowe, wodne i owocowe. To właśnie ta nuta wyczuwalna jest od razu po otwarciu buteleczki. Na skórze pozostają dość krótko – od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
  • nuty serca – zapachy zielone, różne zioła, lekkie kwiatowe, ciężkie kwiatowe i takie, w których można wyczuć różne przyprawy. Wyczuć je można po około 10 minutach od aplikacji na skórze.
  • nuty bazy – zapachy skórzane, waniliowe, drzewne, zapach piżma. Ma największą trwałość, ponieważ aromat ulatnia się bardzo powoli i może utrzymywać się na skórze do kilkunastu godzin.

Kiedy już wiesz, na co zwrócić uwagę podczas kupowania perfum jako prezent, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zrobić małe śledztwo i zakupić odpowiednią buteleczkę. Obdarowywana osoba z pewnością doceni tak niebanalny prezent i będzie za niego wdzięczna.