4 powody, dla których powinieneś zainstalować GPS do quada

Quad to stosunkowo uniwersalny środek transportu. Może być wykorzystywany zarówno turystycznie i rekreacyjnie, jak i w celach typowo użytkowych – w branży budowlanej, leśnej i rolniczej. Jest niezwykle przydatny podczas mapowania pól czy badania zasobności gleb na określonym obszarze. Niezależnie od tego, do czego używasz czterokołowca, warto wyposażyć go w niezawodny GPS do quada. Sprawdź, dlaczego jest to polecane rozwiązanie.

Quad jako uniwersalny środek transportu

Quady często kojarzą się z pojazdami przeznaczonymi do jazdy rekreacyjnej w trudnym terenie. Nie można jednak zapominać, że są one szeroko wykorzystywane w dziedzinach, w których zapewnienie sprawnego poruszania się w każdych warunkach ma kluczowe znaczenie. Korzystają z nich pracownicy leśni, rolnicy, a także przedstawiciele wielu służb publicznych (pogranicznicy, ratownicy medyczni, policjanci).

Podstawową zaletą quada jest to, że radzi sobie nawet na trudnym podłożu – stromym, grząskim czy piaszczystym. Właśnie dlatego stanowi idealną alternatywę dla samochodów, które nie byłyby w stanie dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Poruszanie się z dala od dróg publicznych wiąże się z koniecznością precyzyjnego monitorowania lokalizacji pojazdu. Z tego powodu lokalizator GPS do quada, np taki jak dostępny na stronie: https://mytracko.pl/monitoring/gps/, jest tak korzystnym rozwiązaniem. Jednak przyczyn, dla których warto zdecydować się na system nawigacji, jest znacznie więcej. Sprawdź dlaczego jest to polecane rozwiązanie.

1. Zabezpieczenie przed kradzieżą

Quad to pojazd o dość niewielkich rozmiarach, dlatego stanowi stosunkowo łatwy łup dla złodziei. Czterokołowiec nie jest wyposażony w systemy antykradzieżowe typowe dla samochodów osobowych. Ponadto bez większego trudu można umieścić go na przyczepie czy lawecie i odjechać z nim bez wiedzy właściciela.

System GPS do quada nie tylko może poinformować o próbie kradzieży dzięki alertowi ruchu, ale także stanowi ogromne wsparcie, jeśli już do niej doszło. Możesz na bieżąco śledzić lokalizację pojazdu, dlatego masz dużą szansę na jego odzyskanie z pomocą służb. Czterokołowiec bez systemu GPS na quada jest praktycznie nie do namierzenia. Jeśli zostanie skradziony, prawdopodobieństwo jego odnalezienie jest znikome.

2. Kontrola pracowników

Jeśli działasz w branży, w której Twoi pracownicy poruszają się na quadach, kontrola lokalizacji pojazdów oraz działań, jakie podejmują ich kierowcy, może być bardzo przydatna. Możesz sprawdzić w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się dany quad, z jaką prędkością się porusza, jaki ma poziom paliwa czy stan naładowania akumulatora.

Możesz także reagować na nieprawidłowości w pracy kierowców, takie jak upuszczanie benzyny z baku, wyjazd z wyznaczonej strefy pracy czy postoje poza wyznaczonymi czasami przerw. GPS na quada pozwoli Ci także od razu poinformować pracownika, że omyłkowo wyjechał poza obszar, na którym miał wykonywać swoje działania, na przykład w lesie lub na polu. powinieneś zainstalować GPS do quada

Quad to uniwersalny pojazd. Można korzystać z niego turystycznie i rekreacyjnie, ale jest niezastąpiony również w pracach leśnych czy rolnych. System GPS poprawia bezpieczeństwo zarówno kierującego, jak i samego pojazdu. 

3. Monitoring przejazdów wypożyczonych quadów

Lokalizator GPS dla quada to niezbędne wyposażenie, jeśli prowadzisz wypożyczalnię, którą udostępnia takie pojazdy klientom w celach rekreacyjnych. Przede wszystkim przez cały czas możesz śledzić, gdzie znajduje się konkretny czterokołowiec. Gdy osoba, która go wypożyczyła, zbytnio się oddali lub wyjedzie z bezpiecznej strefy, wiesz, gdzie jej szukać, aby udzielić jej ewentualnej pomocy.

Jeśli Twoi klienci mają wyznaczony teren, po którym mogą się poruszać, możesz ustalić w systemie GPS na quada korytarze geograficzne. Gdy pojazd je opuści, otrzymasz powiadomienie. W ten sposób możesz kontrolować kilka czterokołowców jednocześnie.

Dzięki systemowi GPS na quady, które wypożyczasz, możesz także sprawdzić historię przejazdów – w tym prędkość i styl jazdy. Może być to przydatne, jeśli na przykład pojazd uszkodzi się z winy kierującego, który nie przestrzegał zasad bezpiecznej jazdy.

4. Bezpieczeństwo w trudnym terenie

Quady są często wykorzystywane przez służby publiczne – straż graniczną, policję czy ratowników medycznych. Dojeżdżają tam, gdzie nie wjedzie samochód, czyli zwykle w trudno dostępny teren oddalony od infrastruktury. W takich warunkach precyzyjne określenie lokalizacji jest niezwykle ważne, szczególnie podczas akcji ratowniczych czy poszukiwawczych.

Lokalizator GPS do quada wykorzystywanego przez służby poprawia bezpieczeństwo osób poruszających się na takich pojazdach, a ponadto usprawnia prowadzenie akcji. Umożliwia skuteczne zarządzanie jej przebiegiem i natychmiastowe kierowanie funkcjonariuszy czy ratowników w miejsca, w których są potrzebni.

GPS na quada – jaki wybrać?

Jeśli szukasz GPS na quada, pamiętaj, że takie urządzenie musi być odporne na trudne warunki terenowe, takie jak:

  • kurz,
  • błoto,
  • wilgoć,
  • nierówności na drodze.

Dobrej jakości lokalizator GPS do quada powinien więc być przede wszystkim wytrzymały i solidnie zabezpieczony przed uszkodzeniami, o jakie nietrudno podczas jazdy po lesie czy grząskim podłożu.

Artykuł sponsorowany