Jaki materac SleepMed dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem?

Czas, jaki potrzebujemy do tego, by zasnąć, u każdej osoby może być inny. Niektórym oczy zamykają się od razu po tym, jak przyłożą głowę do poduszki, inni spędzają godziny, czekając, aż nadejdzie zmęczenie i będą mogli zasnąć. Co w tym wypadku zrobić? Dowiedz się, jakie materace SleepMed sprawdzą się u tych, którzy mają problemy z zaśnięciem!

Problemy z zaśnięciem a materac

Trudności z zaśnięciem to bardzo powszechny problem. Zmaga się z nim ogromna część osób. Niektórzy doświadczają ich od czasu do czasu, dla innych zaś to kłopot, z którym mierzą się co noc. W tym wypadku warto zainteresować się, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Bardzo często źródło problemu leży w źle dobranym materacu. Nieodpowiednio dopasowana powierzchnia snu uniemożliwia swobodne zrelaksowanie się. To sprawia, że w ciągu nocy przewracamy się z boku na bok, nie umiejąc znaleźć wygodnej pozycji. Możemy też doświadczyć nieprzyjemnych dolegliwości, które wpływają negatywnie na nasz poziom wygody. Taka sytuacja zazwyczaj wynika na skutek korzystania z materaca o nieprawidłowym stopniu twardości. Zbyt miękki materac zmusza mięśnie do ciągłego napięcia, a do tego wywołuje niekomfortowe uczucie zapadania się. Model o zbyt twardym podłożu może doprowadzić do drętwienia kończyn i silnego bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Nie pozwala na skuteczne odprężenie się i znacząco wydłuża czas zasypiania.

Aby uniknąć tych negatywnych skutków źle dopasowanego materaca, warto zainwestować w taki model, który oferuje regulację twardości. To niezwykle przydatna rzecz, która umożliwia dopasowanie podłoża do naszych indywidualnych preferencji. W jednym produkcie możemy skorzystać z 4 lub nawet 6 różnych twardości. W modelach z serii Standard oraz Hybrid pozwala na to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę, aby zmienić właściwości powierzchni. W produktach z kolekcji Plus i Hybrid Plus zastosowano odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który jest niezwykle łatwy w użyciu. Jeśli nie będziemy chcieli użyć go do zmiany twardości, możemy wykorzystać go jako osobny materac nawierzchniowy.

 

Materac z odczuwalnym efektem masażu

Problemy z zaśnięciem nierzadko wynikają z odczuwania silnego stresu lub niepokoju. Męczące nas myśli nie pozwalają nam się odprężyć. W tym wypadku dobrze jest zaopatrzyć się w takie artykuły, które nawet mimo napięcia pomogą nam się zrelaksować. Bardzo przydatny będzie odczuwalny efekt masażu zastosowany w materacach SleepMed. Nie ma wątpliwości, że dzięki niemu łatwiej będzie nam się rozluźnić – powierzchnia zapewni delikatne uczucie masowania, co przyczyni się do zredukowania dyskomfortu. Właściwości te są możliwe dzięki specjalnemu designu i perforacji, którymi pokryto pokrowiec na materac SleepMed. Możemy też zastanowić się nad zainwestowaniem w innowacyjną poduszkę SleepMed Supreme Pillow. Została ona stworzona przy użyciu carbonu, czyli pianki pokrytej włóknami węglowymi. Z racji tego poduszka skutecznie likwiduje ładunki elektryczne, które gromadzą się na ludzkim ciele. Dzięki temu możemy zmniejszyć poziom odczuwanego przez nas stresu. Nasz niepokój zostanie znacząco zminimalizowany, co pomoże w pełnym odprężeniu się i skróceniu czasu zasypiania.

Materac z pianką termoelastyczną

Źle dopasowane podłoże to jeden z czynników, który może wpływać na trudności z zaśnięciem. Z tego względu warto postawić na taki materac, który zapewni nam indywidualnie dostosowaną powierzchnię snu. Za ten efekt odpowiada pianka termoelastyczna, która jest podstawowym komponentem materacy SleepMed. W modelach możemy spotkać się z jej trzema rodzajami – VitaRest®, Celsius-Waterlily® oraz Visco Bio. Każda z nich modeluje się do kształtu naszej sylwetki pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Gwarantuje to optymalne, komfortowe podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Między ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni, dzięki czemu kończyny mogą zostać odciążone. Z mięśni znika napięcie, co sprzyja skutecznej regeneracji organizmu. Aspekt, który sprawia, że gdy leżymy na materacu piankowym, możemy o wiele szybciej zasnąć, to przyjemne uczucie otulenia. Komfortowe podłoże zapewnia wyjątkową miękkość oraz wygodę i powoduje, że bez problemu możemy się rozluźnić. Dla wielu osób wydłużony czas zasypiania jest skutkiem negatywnych dolegliwości lub schorzeń, które uniemożliwiają pełne rozluźnienie. Materace z pianką termoelastyczną wykazują się jednak właściwościami ortopedycznymi, które niwelują te nieprzyjemności. Likwidują ból karku i pleców, a do tego zapobiegają powstawaniu lub pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Dzięki temu dyskomfort nie stoi na przeszkodzie do szybkiego i skutecznego odprężenia się.

Materac z wysokim poziom higieny snu

Kłopoty z zaśnięciem mogą wynikać nie tylko z niskiego poziomu komfortu, ale i higieny snu. Jeśli nie dbamy o to, aby nasze otoczenie snu było czyste i świeże, musimy liczyć się z tym, że o wiele trudniej będzie nam się zrelaksować. Aby temu zapobiec, powinniśmy zainwestować w materac z właściwościami, które pomogą nam zachować optymalny stopień higieny. W modelach SleepMed zagwarantuje nam to innowacyjna technologia Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają na całej powierzchni materaca, dzięki czemu dochodzi do wytworzenia otwartych komór, przez które uciec może nadmiar ciepła i wilgoci. Umożliwia to maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Dzięki temu model zyskuje o wiele lepsze właściwości pod kątem oddychalności. Pozwala naszej skórze oddychać, a do tego skutecznie odprowadza wilgoć i zapewnia świetną wentylację. Nie musimy obawiać się rozwoju bakterii, pleśni czy innych drobnoustrojów. Dzięki temu nawet alergicy mogą cieszyć się komfortowym wypoczynkiem.

To, jak szybko zasypiamy, zależy od wielu czynników. Bez wątpienia pomóc może odpowiednia wieczorna rutyna, która pomoże nam skutecznie się zrelaksować. Najważniejsze jednak jest to, aby zainwestować w materac, który będzie do nas odpowiednio dopasowany i zapewni komfortowe podłoże snu.

ostrzeżenie wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Zmiana materaca SleepMed: czy od razu można zauważyć efekty?

Zmiana materaca SleepMed: czy od razu można zauważyć efekty?

Materace SleepMed o rozmiarze 120×200 – najwyższa wygoda dla singla

Materace SleepMed o rozmiarze 120×200 – najwyższa wygoda dla singla

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Sprężyna multipocket w materacach SleepMed: wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Sprężyna multipocket w materacach SleepMed: wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni