Materace SleepMed o rozmiarze 120×200 – najwyższa wygoda dla singla

Rozmiar materaca to jeden z głównych czynników, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego modelu. Odpowiada bowiem za zapewnienie optymalnej swobody ruchów oraz wysokiego poziomu komfortu. Sprawdź, dla kogo sprawdzi się materac o rozmiarze 120×200!

Materac o rozmiarze 120×200 – wysoki poziom komfortu

Na rynku dostępne są materace o różnych rozmiarach. Jeśli chodzi o modele pojedyncze, możemy wyróżnić 80×200, 90×200 czy 100×200. Produkt o wielkości 120×200 to największy materac jednoosobowy. Oferuje naprawdę sporą przestrzeń, która pozwala na pełną swobodę ruchów. Na takim podłożu nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem wygodnej pozycji snu. Z racji na duży rozmiar model będzie odpowiedni raczej do przestronnych sypialni, w których nie utrudni swobodnego poruszania się. Sprawdzi się u osób, które wyróżniają się większą sylwetką lub po prostu poszukują luksusowego podłoża snu.

Jaka twardość materaca o rozmiarze 120×200?

Materac o rozmiarze 120×200 to niezwykle komfortowa opcja. Jeśli chcemy cieszyć się jego wygodą w pełni, powinniśmy dobrać model nie tylko pod kątem rozmiaru, ale i innych właściwości. Istotne znaczenie posiada stopień twardości podłoża. Dla osób o wadze oscylującej między 80 a 100 kilogramami odpowiedni będzie model o średniej twardości. Najwyższy stopień twardości jest polecany dla tych, którzy ważą ponad 100 kilogramów. Dla takich użytkowników rozmiar materaca 120×200 zapewni wysoką wygodę. Jeśli wyróżniamy się drobniejszą sylwetką i wagą między 60 a 80 kilo, ale pragniemy zapewnić sobie komfortowe podłoże snu, wybierzmy model średniomiękki. Materac o najniższym stopniu twardości zalecany jest tym, którzy ważą nie więcej niż 60 kilogramów. Należy zwrócić na to uwagę, ponieważ sen na nieodpowiednim podłożu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. Leżąc na zbyt miękkim materacu, możemy spodziewać się nasilonego napięcia mięśni. Napięcie mięśniowe utrzymujące się przez długi czas może doprowadzić do pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból głowy, karku czy pleców. Możemy też doświadczyć uczucia zapadania się, które utrudnia komfortowe ułożenie się na materacu. Podłoże o zbyt wysokim stopniu twardości poskutkuje z kolei drętwieniem kończyn, które wynika z silnego nacisku na dane części ciała. Znalezienie wygodnej pozycji snu będzie niezwykle ciężkie, a do tego może wystąpić silny ból kręgosłupa, szczególnie w jego odcinku lędźwiowym. Na szczęście w przypadku materacy SleepMed nie musimy obawiać się tych negatywnych konsekwencji. Oferują bowiem one opcję regulacji twardości, która pozwala na dopasowanie podłoża do naszych indywidualnych preferencji. W modelach z serii Standard oraz Hybrid wykorzystuje się do tego ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®, którą wystarczy przełożyć na drugą stronę, aby zyskać całkiem nową powierzchnię snu. Produkty z kolekcji Plus i Hybrid Plus zawierają odpinany top, który można bardzo łatwo przepiąć. Może posłużyć też jako osobny materac nawierzchniowy.

SleepMed Premium o rozmiarze 120×200

Jeśli zdecydowaliśmy, że nasz wymarzony rozmiar materaca to 120×200, następnie powinniśmy dobrać model pod kątem jego właściwości. Dobrą opcją będzie SleepMed Premium, który zapewnia równowagę pomiędzy idealnym wsparciem punktowym ciała a swobodą podczas zmiany pozycji snu. Zapewnia solidne podparcie kręgosłupa bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy. Jego wypełnienie składa się z pianki termoelastycznej VitaRest®, która odpowiada za zapewnienie idealnie dopasowanego podłoża. Wynika to z innowacyjnej technologii termoelastycznej, która powoduje, że powierzchnia modeluje się pod wpływem ciepła, jakie emitujemy. Gwarantuje to przyjemne uczucie otulenia oraz niezwykłą miękkość, które umożliwiają rozluźnienie mięśni i skuteczną regenerację organizmu. We wkładzie materaca znajdują się również dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPHHR, które pozwalają na dobór preferowanej twardości. Oddziałują też na trwałość modelu. Sam materac charakteryzuje się ponadto właściwościami ortopedycznymi, które zapobiegają pogłębianiu się i powstawaniu dysfunkcji kręgosłupa. Łagodzą też ból karku i pleców.

SleepMed Hybrid Comfort Plus o rozmiarze 120×200

Model o rozmiarze 120×200, który zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę, to SleepMed Hybrid Comfort Plus. Jest to materac hybrydowy, co oznacza, że łączy w sobie właściwości wypełnienia sprężynowego oraz piankowego. Warstwa sprężyn typu Multi charakteryzuje się specjalnym designem, które gwarantuje anatomiczne wsparcie dla całej sylwetki. Sprężyny Multipocket oferują dwa razy więcej punktów podparcia niż model ze standardowymi sprężynami. Każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszonce, co gwarantuje cichą i komfortową pracę materaca. Wyróżnia się on również znakomitą elastycznością punktową, która oddziałuje na stopień sprężystości podłoża, a do tego zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała na materacu. Powierzchnia ugina się bowiem wyłącznie w tym punkcie, w którym wywiera się na nią nacisk.

SleepMed Natura Plus o rozmiarze 120×200

Jeśli zależy nam nie tylko na wygodzie, ale i na naturalnych rozwiązaniach, postawmy na materac SleepMed Natura Plus, w którym szkodliwe substancje chemiczne zastąpiono organicznymi komponentami. W wypełnieniu zastosowano termoelastyczną piankę Visco Bio, którą nasączono olejkiem rycynowym. Dzięki temu materac wykazuje działanie hipoalergiczne. Zastosowano też dwie pianki wysokoelastyczne – NATURALIS®, która redukuje nacisk punktowy i zapobiega zapadaniu się ciała oraz HR Bio, która cechuje się otwartokomórkową strukturą, która pozwala na skuteczne odprowadzanie wilgoci przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej sprężystości. Materiały wykorzystane w tworzeniu materacu są bezpieczne nawet dla tych, którzy mają delikatną skórę i zmagają się z reakcjami alergicznymi. Nie wywołują bowiem podrażnień.

Materac o rozmiarze 120×200 to największy model jednoosobowy. Będzie idealny dla singli, którzy poszukują najwyższego poziomu wygody. Jeśli do tego wybiorą materac z wypełnieniem piankowym, będą mogli cieszyć się nie tylko optymalną swobodą ruchów, ale i idealnie dopasowanym podłożem.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Zmiana materaca SleepMed: czy od razu można zauważyć efekty?

Zmiana materaca SleepMed: czy od razu można zauważyć efekty?

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Sprężyna multipocket w materacach SleepMed: wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Sprężyna multipocket w materacach SleepMed: wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Jaki materac SleepMed dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem?

Jaki materac SleepMed dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem?

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni