Sprężyna multipocket w materacach SleepMed: wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Przyczyn bólu kręgosłupa może być naprawdę wiele – od niewłaściwej techniki ćwiczeń fizycznych, poprzez złą postawę ciała podczas długotrwałej pracy siedzącej, aż po problemy z nadwagą i otyłością. Rzadko jednak zwracamy uwagę na fakt, iż dolegliwości bólowe pleców mogą wynikać z nieodpowiednio odpasowanego podłoża do snu. Warto wybrać taki materac, który będzie zapewniał kompleksowe wsparcie i dbał o naturalną krzywiznę kręgosłupa. W tej kwestii niezawodne są modele o wypełnieniu ze sprężyny multipocket. Czym ona jest i w jaki sposób może złagodzić ból kręgosłupa?

Czym jest system sprężyn kieszeniowych?

Sprężyny multipocket, inaczej sprężyny kieszeniowe typu Multi, to innowacyjna technologia zapewniająca niesamowity komfort snu. W odróżnieniu od tradycyjnych sprężyn te umieszczone są w specjalnych kieszeniach materiałowych, które umożliwiają niezależną pracę wkładu. System składa się z wielu małych sprężyn gęsto rozmieszczonych w wypełnieniu materaca, co przekłada się, na osiągniecie dwa razy większej ilości punktów podparcia. Każda sprężyna oddziałuje indywidualnie na potrzeby użytkownika, podczas gdy w tradycyjnych materacach sprężynowych cały system pracuje spójnie. Elastyczne kieszenie okrywające sprężyny pozwalają na ich duży zakres ruchu, przy czym eliminują ryzyko ścierania się powierzchni sprężyn, dzięki czemu materac może pochwalić się większą wytrzymałością i długą żywotnością.

Punktowa elastyczność sprężyn multipocket

W kwestii redukcji bólu kręgosłupa dużą zasługę przypisuje się punktowej elastyczności materaca, która jest możliwa do osiągnięcia dzięki niezależnej pracy sprężyn kieszeniowych. To kluczowa cecha wyróżniająca produkty SleepMed na tle konkurentów. Z racji, że każda sprężyna pracuje indywidualnie, cały wkład może lepiej i dokładniej dostosowywać się do nacisku wywieranego przez różne części ciała. Wypełnienie ze sprężyn kieszeniowych zapewnia doskonałe wsparcie w najbardziej wymagających miejscach, takich jak biodra, ramiona czy odcinek szyjny kręgosłupa. Dzięki tej technologii materace SleepMed nie wywierają nadmiernego ucisku na sylwetkę, a umożliwiają rozluźnienie mięśni i stawów oraz odczucie relaksacji. Punktowe naciski prowadzą bowiem do dolegliwości bólowych i nierównomiernego rozłożenia ciężaru ciała. Dodatkowo elastyczność punktowa sprężyn kieszeniowych minimalizuje przenoszenie ruchu, co jest istotne dla par wypoczywających w jednym łóżku. Tutaj ponownie kłania się niezależna praca wkładu, który dostosowuje się do potrzeb każdego z użytkowników materaca. Obecność partnera nie jest w stanie wpływać na odczuwany przez nas komfort, dzięki czemu nie zmagamy się rano z dolegliwościami bólowymi. Wkład sprężynowy idealnie dopasowuje się do kształtu sylwetki i podpiera ją „punktowo”.

 

Optymalne podparcie dla kręgosłupa dzięki materacom hybrydowym SleepMed

Materace hybrydowe SleepMed w głównej mierze opierają się na wypełnieniu ze sprężyn kieszeniowych typu Multi. Ich konstrukcja pozwala na doskonałe dopasowanie do anatomicznej budowy ciała, a tym samym do naturalnej krzywizny kręgosłupa. Sprężyny idealnie przylegają do poszczególnych punktów sylwetki, a w połączeniu z warstwą pianki elastycznej wypełniają puste przestrzenie między plecami użytkownika a podłożem. W ten sposób ciało otrzymuje zarówno komfort, jak i stabilne wsparcie. Materac hybrydowy pomaga zachować prawidłową postawę, co jest niezwykle istotne dla zdrowia kręgosłupa. Niezależnie od tego, jaką pozycję przyjmiemy w czasie snu, wypełnienie stara się dostosować do nacisku wywieranego na powierzchnię wypoczynku. W ten sposób chronimy się przed dolegliwościami bólowymi, w szczególności kręgosłupa, który na nieodpowiednio dobranym podłożu jest narażony na przeciążenie i niewłaściwe wygięcie, mogące prowadzić do trwałych wad postawy. Dużą rolę w materacach hybrydowych SleepMed odgrywają również strefy komfortu o różnych stopniach twardości. Zarówno wkład sprężynowy, jak i warstwa pianki posiadają poprzeczny podział na różne twardości, które uwzględniają potrzeby poszczególnych obszarów ciała, np. łydek, bioder i kręgosłupa. W ten sposób zwiększa się zdolność podłoża do dopasowania do indywidualnych kształtów ciała. Kręgosłup pozostaje stabilny przy jednoczesnej możliwości rozluźnienia mięśni pleców, aby użytkownik mógł cieszyć się wygodnym wypoczynkiem. Strefy komfortu oferują także właściwości rehabilitacyjne, co może być istotne dla osób z poważniejszymi schorzeniami kręgosłupa. Inwestując w materac hybrydowy SleepMed, zyskujemy właściwe podparcie dla swojej sylwetki, co przekłada się na zredukowanie dolegliwości bólowych pleców.

Materace SleepMed dla bólu kręgosłupa

Jakie modele materacy SleepMed są dedykowane w przypadku bólu kręgosłupa? SleepMed oferuje szeroki wybór produktów z wypełnieniem hybrydowym i sprężynami kieszeniowymi, które doskonale dopasowują się do anatomicznej budowy ciała. Warto rozważyć m.in. model SleepMed Hybrid Premium. Jego 7-strefowa sprężyna typu Multi zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne materace sprężynowe, co jest zdrowszym rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa. Podłoże nie wywołuje nadmiernego nacisku, a przyjemnie i delikatnie otula ciało, dzięki czemu nie zmagamy się z drętwieniem kończyn i odleżynami. Co więcej, materac Hybrid Premium gwarantuje efekt masażu, co dodatkowo może łagodzić ból kręgosłupa. Sprawia, że wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy i prawdziwie regenerujący. W trosce o zdrowie kręgosłupa warto jednak odpowiednio wyregulować twardość materaca. Dzięki obróceniu go na drugą stronę lub zmianie sekwencji układu warstw w jego wypełnieniu możemy zwiększyć, lub zmniejszyć miękkość podłoża. Należy znaleźć „złoty środek”, który zagwarantuje optymalne podparcie kręgosłupa czy jednoczesnym odczuciu zadowalającego komfortu snu. W przypadku modelu Hybrid Premium ułożenie na samej górze szarej pianki elastycznej zapewnia doskonałą elastyczność punktową i najlepsze wsparcie sylwetki, w tym również pleców. To rozwiązanie zalecane dla osób cięższych, które mogą zmagać się z bólem kręgosłupa wynikającym z nadwagi.

Dobór odpowiedniego materaca do snu to kluczowy aspekt dla tych, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, a w szczególności z poważniejszymi schorzeniami i wadami postawy. Warto rozważyć modele ze sprężynami kieszeniowymi typu Multi, które cechują się elastycznością punktową i idealnym dopasowaniem do naturalnej krzywizny kręgosłupa. W ofercie SleepMed nie brakuje produktów, które zadbają o Twoją postawę oraz złagodzą bóle pleców.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Zmiana materaca SleepMed: czy od razu można zauważyć efekty?

Zmiana materaca SleepMed: czy od razu można zauważyć efekty?

Materace SleepMed o rozmiarze 120×200 – najwyższa wygoda dla singla

Materace SleepMed o rozmiarze 120×200 – najwyższa wygoda dla singla

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Jaki materac SleepMed dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem?

Jaki materac SleepMed dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem?

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni