Zmiana materaca SleepMed: czy od razu można zauważyć efekty?

Odpowiednio dobrany materac SleepMed to gwarancja wygody, a tym samym regenerującego wypoczynku. Zakupując więc nowe podłoże do snu, liczymy na to, że efekty będą odczuwalne już pierwszej nocy. Koniec końców produkty SleepMed cechują się wieloma pozytywnymi dla zdrowia właściwościami, których zadaniem jest polepszenie naszego samopoczucia. Jednak czy zmiana materaca faktycznie wiąże się z natychmiastowymi efektami? Czy od razu jesteśmy w stanie odczuć różnicę w poziomie komfortu i jakości naszego wypoczynku?

Czego można się spodziewać po pierwszej nocy?

Naturalnie zmiany w dostarczanym przez podłoże komforcie możemy odczuć natychmiastowo, zwłaszcza jeśli dotychczas wypoczywaliśmy na innego rodzaju materacu. Przykładowo zdecydowaliśmy się na zakup materaca piankowego, choć do tej pory posiadaliśmy materac sprężynowy. Każdy z tych produktów cechuje się innymi właściwościami, które wpływają na odczuwaną przez użytkownika wygodę. Poza tym warto wiedzieć, że materace SleepMed nie mają sobie równych w kwestii komfortu, dlatego też odczucia po pierwszej nocy będą z pewnością pozytywne. Przede wszystkim są one zaprojektowane w ten sposób, aby zapewniać optymalne wsparcie ciała w przypadku różnego rodzaju sylwetek i niezależnie od przyjętej pozycji snu. Tak przygotowane podłoże dba zatem o zachowanie prawidłowej postawy ciała i naturalnej krzywizny kręgosłupa, dzięki czemu rano nie zmagamy się z dokuczliwych dolegliwościami bólowymi. Z kolei tak doskonałe podparcie jest możliwe ze względu na zastosowanie innowacyjnych materiałów, takich jak chociażby pianka termoelastyczna VitaRest. To komponent, który cechuje się zdolnością do dostosowania do anatomicznej budowy ciała, zapewniając mu jednocześnie wygodę i stabilność. Pianka reaguje bowiem na ciepło użytkownika i w ten sposób staje się bardziej plastyczna. Odczuwalna podczas pierwszej nocy będzie też z pewnością obecność sprężyn kieszeniowych w modelach hybrydowych SleepMed. Są to elementy budowy materaca, które znacznie różnią się od tradycyjnych sprężyn. Po pierwsze ich zagęszczenie w produktach SleepMed jest znacznie większe, co przekłada się na lepsze dopasowanie do krzywizn ciała. Po drugie sprężyny pracują od siebie niezależnie dzięki umieszczeniu ich w specjalnych kieszeniach. Taki zabieg sprawia więc, że poszczególne części ciała otrzymują odpowiednie wsparcie, a same sprężyny nie ulegają też większemu zużyciu na skutek ścierania się ich powierzchni. W efekcie po pierwszej nocy wypoczynku na materacu SleepMed możemy odczuć przede wszystkim zwiększony komfort. Jesteśmy też w stanie pożegnać się z porannymi odleżynami czy bólami kręgosłupa w wyniku niestabilnego podłoża. Tym samym więc jakość naszego snu ulega ulepszeniu, a my budzimy się bardziej wypoczęci.

Adaptacja ciała do nowego materaca SleepMed

Mimo że szanse na natychmiastowe odczucie pozytywnych zmian są bardzo duże, to jednak nierzadko także bywa tak, iż całkowite dostosowanie się do nowego materaca wymaga czasu. Wymiana podłoża może być niejakim „szokiem” dla naszego ciała, które jest przyzwyczajone do wypoczynku na innego typu podłożu, np. na materacu sprężynowym. Nabycie materaca piankowego często wiąże się z większą miękkością i elastycznością powierzchni, a taka zmiana nierzadko bywa problematyczna. Nawet jeśli odczuwamy przyjemne otulenie ciała, to jednak trudno nam zasnąć – nie czujemy się bowiem dostatecznie pewnie, gdyż nasz organizm przywykł do innego rodzaju materaca. Ciało wymaga więc adaptacji, zanim w końcu będziemy mogli cieszyć się regenerującym wypoczynkiem. Proces ten może potrwać od kilku dni do nawet kilku tygodni, w zależności od wielkości zmian oraz naszych indywidualnych potrzeb. Nie popadajmy też w panikę w przypadku, gdy wypoczynek na nowym materacu spowodował dolegliwości bólowe, z którymi dotychczas nie mieliśmy do czynienia. Adaptacja ciała do zmian może niestety uwzględniać pewien początkowy dyskomfort, jednak zwykle mija on po kilku nocach. Powinniśmy też wiedzieć, że osoby z większymi problemami zdrowotnymi, takimi jak schorzenia kręgosłupa, mogą potrzebować więcej czasu, aby w pełni docenić korzyści płynące z nowego materaca SleepMed. Dla takich użytkowników istotne jest stopniowe zwiększanie czasu spędzanego na nowym podłożu, a może nawet stopniowe zwiększanie jego twardości. Produkty SleepMed wyróżniają się bowiem możliwością regulacji twardości, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować podłoże do własnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem może być m.in. model SleepMed Hybrid Comfort Plus, który oferuje aż 6 twardości! To także materac o właściwościach ortopedycznych, co czyni go idealnym wyborem dla osób o dysfunkcjach kręgosłupa. Łagodzi on dolegliwości bólowe, umożliwia swobodny przepływ krwi, a tym samym gwarantuje spokojny i komfortowy wypoczynek.

Długoterminowe korzyści produktów SleepMed

Okazuje się więc, że kwestia odczucia efektów na nowym materacu SleepMed jest bardzo indywidualna, a to oznacza, iż niektórzy szybciej zaadaptują się do nowych warunków snu, zaś inni nieco wolniej. Ostatecznie jednak produkt tej marki to długoterminowe korzyści, na które warto poczekać, a tym samym uzbroić się w cierpliwość. Codzienne użytkowanie odpowiednio dobranego materaca to przede wszystkim inwestycja w zdrowie kręgosłupa. Dzięki lepszemu podparciu pleców i zachowaniu prawidłowej postawy korzystanie z materaca SleepMed przekłada się na poprawę postawy na co dzień, co jest istotne zwłaszcza dla osób, które posiadają pracę przy biurku czy o dużej intensywności fizycznej. Odpowiednie podłoże do snu może zatem rozwiązać problem garbienia się czy dolegliwości bólowych kręgosłupa. Poza tym pamiętajmy, że dobry materac to w głównej mierze klucz do jakościowego snu, a ten z kolei przekłada się na lepsze samopoczucie na co dzień. Dlatego też w dłuższej perspektywie modele SleepMed gwarantują lepszy stan zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Regularny sen na wygodnym materacu przyczynia się do obniżenia stresu i poprawy nastroju. W efekcie rano budzimy się bardziej wypoczęci i pełni sił do działania. Nie sposób pominąć tutaj również właściwości higienicznych materacy SleepMed. Dzięki doskonałej przewiewności oraz zastosowaniu hipoalergicznych materiałów sen na tego typu podłoży może zaowocować zmniejszeniem intensywności reakcji alergicznych, a tym samym bardziej spokojnym wypoczynkiem. Poza tym materace SleepMed to gwarancja trwałości – są długoterminowym rozwiązaniem ze względu na odporność na eksploatację.

Zmiana materaca SleepMed może więc zapewnić natychmiastowe efekty, zwłaszcza jeśli chodzi o odczuwaną wygodę wypoczynku. Z drugiej strony jednak tego typu zmiana może też wiązać się z konieczności adaptacji ciała do nowego podłoża, co z pewnością będzie wymagać nieco czasu i cierpliwości od użytkownika. Dlatego też warto regularnie monitorować swoje samopoczucie. Być może dopiero po pewnym czasie będziemy w stanie zauważyć korzyści związane ze zmianą materaca, takie jak poprawa postawy, redukcja bólu czy stresu.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Poznaj ekologiczne i naturalne rozwiązania w produktach SleepMed!

Materace SleepMed o rozmiarze 120×200 – najwyższa wygoda dla singla

Materace SleepMed o rozmiarze 120×200 – najwyższa wygoda dla singla

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Czy poduszka SleepMed może ulec zużyciu?

Sprężyna multipocket w materacach SleepMed: wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Sprężyna multipocket w materacach SleepMed: wybór dla osób z bólem kręgosłupa

Jaki materac SleepMed dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem?

Jaki materac SleepMed dla tych, którzy mają problemy z zaśnięciem?

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni