Jak zorganizować idealne oświadczyny?

Kiedy doszedłeś już do takiego momentu w swoim życiu, że planujesz spędzić z tą jedną kobietą całe życia, to czas zorganizować najlepsze oświadczyny! Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety, ale dla mężczyzny również jest to bardzo istotne. Zwłaszcza że zaręczyny zazwyczaj są po stronie panów, warto zrobić to tak, jak należy! Masz już pierścionek? Czas na całą resztę! Zapamiętajcie ten dzień do końca swojego życia!

Podstawy podstaw

Warto najpierw zrobić małe śledztwo i dowiedzieć się, czy partnerka w ogóle myśli już o zaręczynach. Ty możesz być gotowy, ale Twoja kobieta może mieć inne zdanie na ten temat. Jeśli jednak jesteś pewien, że oboje wiecie, że to właściwy czas, to pora na pierwsze przygotowania!

  • pierścionek – bez niego nie ma zaręczyn! Najważniejszy jest rozmiar, więc postaraj się sprawdzić, jaką wielkość palca ma Twoja ukochana. Możesz sam to zmierzyć, używając suwmiarki. Pod jej nieobecność znajdź jakieś stare pierścionki i dokładnie je zmierz. To pozwoli idealnie dobrać rozmiar biżuterii. Pierścionków zaręczynowych jest całe mnóstwo, ale to do Ciebie będzie należeć jego wybór. Możesz wybrać klasykę, czyli złotą obrączkę ozdobioną jednym kamieniem szlachetnym. Jest to bezpieczna opcja, choć trochę nudna. Sprawdź, jaką biżuterię obecnie nosi Twoja partnerka i na podstawie tego wybierz pasujący pierścionek zaręczynowy. Ta decyzja na pewno nie będzie łatwa, ale pamiętaj, że liczą się same oświadczyny, a nie sam pierścionek!
  • kiedy? – data zaręczyn dla jednych jest bardzo ważna, a inni nie zwracają na nią uwagi. Możesz wybrać dzień i miesiąc, które w jakiś sposób budzą miłe skojarzenia, np. rocznica poznania, rocznica bycia w związku, Walentynki. Możesz również postawić na jakikolwiek dzień w roku i sprawić, że stanie się on niezwykle wyjątkowy.
  • charakter partnerki – jeśli chcesz, żeby ukochana czuła się komfortowo, to dopasuj temperament wybranki do okoliczności. Jeśli Twoja kobieta ma lęk wysokości, to nie planuj oświadczyn, skacząc na bungee, bo po prostu to nie wyjdzie. Dotyczy to również świadków. Jeśli Twoja partnerka ma świetne kontakty z najbliższą rodziną i ma wielu przyjaciół, to może warto zaangażować ich w ten wyjątkowy moment. Pamiętaj, że to Twoja partnerka jest w tym dniu najważniejsza!
  • gdzie? – miejsce jest również bardzo ważne. Możesz wybrać waszą ulubioną restaurację lub kawiarnię, postawić na kameralne oświadczyny w domowym zaciszu lub zrobić to z pompą na środku miasta. Wszystko zależy od Ciebie! Udajecie się niedługo na wspólne wakacje? Może to właśnie będzie świetna okazja, aby wykonać ten ogromny krok w przyszłość!

Oświadczyny z całą pewnością są bardzo ważnym przedsięwzięciem i warto dłużej nad nimi pomyśleć oraz wszystko dokładnie zaplanować. Im będzie wszystko dopięte na ostatni guzik, tym Ty będziesz spokojniejszy i będziesz mógł się skupić na najważniejszym – uklęknięciu na jedno kolano przed miłością swojego życia i wypowiedzenie tych cudownych słów: „Wyjdziesz za mnie?”!