Jakie skarpetki są najmodniejsze na lato?

Obecnie na rynku można znaleźć skarpetki w najróżniejszych rozmiarach, długościach, wzorach i kolorach. Do niedawna były one bardzo ważną częścią stylizacji męskich, ponieważ wyrażały zainteresowania, hobby i zamiłowania do różnych rzeczy. Były również świetnym odświeżeniem nudnego garnituru, który zazwyczaj wykonany jest z materiałów o stonowanych kolorach. Jakie skarpetki będą dominować latem? Sprawdź to i przekonaj się, czy potrzebujesz dodatkowych skarpetkowych zakupów!

Skarpetki a wysokie temperatury

Kiedy zbliża się lato, to trzeba z szafy wyciągnąć wakacyjne ubrania i buty. A jakie buty kojarzą nam się z upałami? Sandały! I teraz odwieczne pytanie: skarpetki do sandałów – hit czy kit? To połączenie przez lata uważane było za polski zwyczaj i kiedy widziało się osobę ubraną w skarpety i sandały, to z góry było wiadome, że to nasz rodak. Obecnie takie połączenie nie jest już kitem, a może być traktowane jako hit, a to wszystko spowodowane jest zagranicznymi wybiegami mody. Jak wiadomo, moda nie ma ograniczeń, więc w tym roku pokazały się bardzo ciężkie sandały. Do takich butów można śmiało ubrać skarpety i nie będzie to żaden wstyd!

Długie czy krótkie?

Skarpety możemy podzielić ze względu na wysokość na długie i krótkie. Te drugie często sięgają przed kostkę i świetnie nadadzą się do półbutów i eleganckich butów, które nosisz np. do garnituru. Kiedy masz bardziej formalne spotkanie, np. w pracy, to warto postawić na klasyczne czarne skarpety, niż takie kolorowe. Tobie kolory mogą się podobać, ale nie wiadomo, jak zareaguje Twój szef, a z pewnością nie chcesz mu podpaść i to z takiego błahego powodu. Długie skarpety pozostaw na wyjścia z przyjaciółmi, randki i niezobowiązujące wyjścia do baru czy restauracji. Dzięki bardzo dużej ofercie na rynku możesz kupić skarpety dosłownie w każdym kolorze i w każdym wzorze. Tak spersonalizowana bielizna pomoże zwrócić uwagę innych na Twoją osobę. Kreatywne skarpety mogą również świetnie urozmaicić stonowaną stylizację.

Skarpety z pewnością dodadzą Twojej stylizacji koloru i charakteru, więc warto zaopatrzyć się w kilka kolorowych i długich par! Dzięki temu dodatkowi Twoje outfity nie będą nudne, ale nie będą też przesadnie urozmaicone. Najlepiej postawić na jeden kolorowy dodatek, w resztę ubrań i dodatków pozostawić w neutralnych kolorach. Nie czekaj i już dziś zmień zawartość swojej szuflady na bieliznę!

Zobacz też

Rośliny w mieszkaniu – estetyczny wystrój i czyste powietrze

Rośliny w mieszkaniu – estetyczny wystrój i czyste powietrze

O wyższości golenia na mokro nad goleniem na sucho, czyli dlaczego dobry krem do golenia to podstawa

O wyższości golenia na mokro nad goleniem na sucho, czyli dlaczego dobry krem do golenia to podstawa

Idealne męskie stroje na upalne letnie dni!

Idealne męskie stroje na upalne letnie dni!

Jak się ubrać na przyjęcie w ogrodzie?

Jak się ubrać na przyjęcie w ogrodzie?

Moda męska 2022 – co najlepiej kupić?

Moda męska 2022 – co najlepiej kupić?