Który serial warto obejrzeć?

Na długie wieczory często polecane jest oglądanie seriali. Obecnie dostępnych jest kilka platform z mnóstwem dostępnych pozycji. Łatwo się pogubić i wybór robi się jeszcze trudniejszy. Jakie seriale warto obejrzeć i zagłębić się w ich tematykę? Który świat Cię porwie?

Wikingowie

Serial opowiada o Wikingach żyjących w Skandynawii pod koniec VIII wieku. Jest to opowieść pełna rabowania bliskich krajów, np. Anglii i odkrywania nowych krain. Głównym bohaterem jest Ragnar Lodbrok, który wraz ze swoją rodziną pnie się po drabinie społecznej. Dodatkowo Ragnar jest świetnym wojownikiem, więc w serialu na pewno nie zabraknie świetnych scen walki. Serial ma aż 6 sezonów, a każdy z nich po kilkadziesiąt odcinków, co daje wiele godzin świetnej rozrywki!

Gra o tron

Ta propozycja również jest dla osób, które lubią długie historie rozciągnięte na kilka sezonów. W Grze o tron trudno zrozumieć kto jest głównym bohaterem, bo tak naprawdę każdy ród ma swoje przedstawiciela, który wysuwa się na pierwszy plan. Na pewno należy wspomnieć o Jonie Snowie, który uważany jest za bękarta w swojej rodzinie oraz o Daenerys Targaryen, której ród uważany jest za szalony. Serial jest pełen mocnych i silnych postaci, których losy się przeplatają. Podczas oglądania często będziesz bardzo zdziwiony, że coś się właśnie tak potoczyło, ale to tylko jego atut!

Opowieści podręcznej

Fabuła osadzona jest w antyutopijnej przyszłości w Ameryce. Główna bohaterka, June Osborne zostaje zmuszona do zostania podręczną, czyli kobietą, której głównym zadaniem jest urodzenie jak największej liczby dzieci. Świat w tamtych czasach cierpi na brak nowych urodzeń i boi się, że w końcu rasa ludzka wyginie. Władze nowego kraju za wszelką cenę nie chcą do tego dopuścić. Jest to świetna propozycja, pełna intryg i zwrotów akcji. Nie pozostaje Ci nic innego, niż zagłębić się w świat June!

The Crown

Przed Elżbietą II, obecną Królową Wielkiej Brytani, tym krajem rządził jej ojciec. Po jego śmierci młoda księżniczka zostaje Królową. I właśnie o tym jest ten serial, o początkach władania Wielką Brytanią przez Elżbietę II. Ten serial świetnie sprawdzi się u osób, które chętnie dowiedzą się czegoś nowego o brytyjskiej monarsze. Częściowo produkcja oparta jest na faktach, a czwarty sezon sięga czasów małżeństwa księcia Karola z Dianą, Królową Serc i licznych dramatów, które ich dotyczą. Warto obejrzeć ten serial ze względu na to, że Elżbieta II rządzi Wielką Brytanią do dziś, czyli już przez ponad 70 lat i jak na razie nie zamierza tego zmieniać!

Te seriale na pewno umilą Twoje popołudnia i wieczory. Warto obejrzeć każdy z nich, jednak wiadomo, że będzie do tego potrzebna duża ilość czasu. Dawkuj je sobie po kolei, a obiecujemy, że nie pożałujesz swojej decyzji!