Catering dietetyczny – czy opłaca się z niego korzystać?

W ostatnich latach bardzo popularną formą diety jest ta pakowana w osobne pudełka przez firmy się tym zajmującymi, czyli catering dietetyczny. Jest to bardzo dobra forma żywienia, kiedy nie ma się czasu na gotowanie codziennych posiłków, a plan w ciągu dnia jest bardzo napięty. Wtedy wystarczy rano odebrać spod drzwi zamówione jedzenie i cieszyć się świeżymi, zdrowymi i pysznymi posiłkami.

Dla kogo sprawdzi się catering dietetyczny?

Z pewnością choć raz widziałeś wśród znajomych lub na mieście, że ktoś jadł z plastikowego pudełka, które było zabezpieczone folią. To prawdopodobnie był jeden z posiłków cateringu dietetycznego. Kiedy się na niego zdecydować?

  • kiedy masz bardzo urozmaicone życie i zwyczajnie nie masz czasu na gotowanie
  • kiedy chcesz poprawić swoją sylwetkę lub utrzymać wagę
  • kiedy zmagasz się z jakąś chorobą i musisz zadbać o swoje zdrowie poprzez odpowiednią dietę
  • kiedy po prostu chcesz spożywać dobre, zdrowe i świeże produkty

Nie ma konkretnych wytycznych, które określą, kto może korzystać z cateringu dietetycznego. Warto wiedzieć, że niektóre firmy oferują również specjalne diety dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Czy catering dietetyczny jest drogi?

Na to pytanie najlepszą odpowiedzią będzie inne pytanie: czy obecnie wydajesz więcej pieniędzy na zakupy spożywcze, niż wynosi wybrana oferta cateringu dietetycznego? To bardzo ważne, ponieważ dzięki zmianie możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Wiadomo, że ceny takich diet mocno się od siebie różnią i jest to spowodowane wieloma czynnikami, np. oferowaną porcją danego posiłku, ile posiłków dziennie będzie wynosić taka dieta. Ważne jest również to, czy składniki są bardziej wyszukane, np. owoce morza czy raczej są powszechnie dostępne i dość tanie. Dojazd do Twojego domu również będzie się wliczać w cenę cateringu, ponieważ często są doliczane dodatkowe koszta dojazdu do klienta, który mieszka poza miastem. To wszystko składa się na cenę cateringu dietetycznego, więc pytanie, czy taka dieta jest opłacalna, zależy tylko od Ciebie.

Jakie są rodzaje cateringów dietetycznych?

Wiele firm oferuje możliwość wyboru diety, która będzie odpowiadać klientowi. A wśród nich można spotkać dietę standard oraz slim, która ma deficyt kaloryczny i pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Kolejną opcją jest dieta oczyszczająca, taka o niskim indeksie glikemicznym, która skierowana jest dla cukrzyków. Dieta łatwostrawna idealna będzie dla osób, które mają problemy ze wzdęciami i zaparciami. Firmy cateringowe oferują jeszcze wiele innych diet, a to jaką wybierzesz, jest tylko Twoją decyzją.

Catering dietetyczny ma swoje plusy i minusy. Przed zakupem wybranej oferty warto poznać jedne i drugie. Największą zaletą jest wygoda. Nie musisz się martwić o kupowanie produktów i gotowanie. Największą wadą za to jest cena, która często jest bardzo wysoka.

Zobacz też

Dieta ketogeniczna – czy warto ją wybrać?

Dieta ketogeniczna – czy warto ją wybrać?

Jak schudnąć w skuteczny sposób?

Jak schudnąć w skuteczny sposób?

Najskuteczniejsze metody, aby zbudować masę

Najskuteczniejsze metody, aby zbudować masę