Jak schudnąć w skuteczny sposób?

Niektórzy mężczyźni źle czują się w swoim ciele i marzą o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. W społeczeństwie utarło się przekonanie, że odchudzanie jest tylko dla kobiet, ale nic bardziej mylnego! Panowie również mogą źle czuć się w swoim ciele i chcieć zmiany! Jak poprawnie schudnąć, aby nie mieć efektu jojo? Podpowiadamy!

Podstawą jest deficyt kaloryczny

Deficytem kalorycznym nazywane są kalorie, które należy odjąć od całego zapotrzebowania energetycznego. W Internecie mnóstwo jest specjalnych kalkulatorów, które świetnie wyliczą, z jaką ilością kilogramów powinieneś się pożegnać. Jak to działa? Pod uwagę należy wziąć kilka elementów:

  • wzrost
  • wagę
  • wiek
  • płeć
  • ilość aktywności fizycznej w tygodniu

To wszystko będzie się składać na ilość kalorii, którą będziesz mógł spożyć w ciągu dnia. Dieta odchudzająca dla mężczyzn jest trochę inna niż ta przeznaczona dla kobiet, ponieważ panowie mają inną budowę ciała. Zwiększone jest również zapotrzebowanie energetyczne i przemiana materii.

Jakie produkty wprowadzić do diety, kiedy chcesz schudnąć?

Każda dieta powinna być dobrze zbilansowana, różnorodna i zdrowa. Ta odchudzająca dla mężczyzn również. W diecie dla mężczyzny powinny znaleźć się świeże i dobrej jakości produkty, takie jak mięso, zwłaszcza to chude, jaja, ryby i nabiał. Są to świetne źródła białka. Oczywiście w jadłospisie nie może zabraknąć warzyw i owoców, które są niskokaloryczne i mają wiele potrzebnych organizmowi witamin. Świetnym dodatkiem do diety będą produkty pełnoziarniste, np. pieczywo czy makarony. Aby posiłki były smaczniejsze, warto dodać do nich wiele ziół, które nie mają prawie żadnych kalorii oraz nasiona, lecz z nimi należy uważać, ponieważ orzechy mają w składzie bardzo dużo tłuszczu.

Postaw na gotowce!

Gotowce, jakie mamy na myśli, są oczywiście oferowane przez firmy zajmujące się profesjonalnymi cateringami dietetycznymi. Jest to bardzo łatwy sposób, aby Twoje posiłki były świeże i zdrowe. Wiele firm oferuje diety odchudzające, które możesz spersonalizować i napisać czego nie chcesz w diecie, bo np. masz uczulenie. Jest to świetna opcja dla osób, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie.

Chudnięcie nie jest łatwym procesem, ale dzięki odpowiedniej i smacznej diecie może być nawet przyjemne. Dodaj do swojego życia aktywność fizyczną, początkowo wystarczą tylko spacery, a efekty w swoim ciele możesz zobaczyć nawet po kilku tygodniach ciężkiej pracy!

Zobacz też

Dieta ketogeniczna – czy warto ją wybrać?

Dieta ketogeniczna – czy warto ją wybrać?

Catering dietetyczny – czy opłaca się z niego korzystać?

Catering dietetyczny – czy opłaca się z niego korzystać?

Najskuteczniejsze metody, aby zbudować masę

Najskuteczniejsze metody, aby zbudować masę