Jak stworzyć oryginalny styl w sypialni i pobudzić zmysły?

Sypialnię można uznać za najważniejsze pomieszczenie w całym domu, i to nie bez powodu – średnio człowiek spędza w niej około 1/3 swojego życia! Atmosfera i wygoda sypialni z jednej strony są niesamowicie ważne dla snu, który ma ogromny wpływ na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Warto pamiętać również o tym, że to właśnie w sypialni zwykle toczy się życie seksualne, na które może mieć ona nie lada wpływ. Co jest ważne przy aranżacji tego pomieszczenia, żeby maksymalnie pobudzić zmysły i móc całkowicie oddać się przyjemności?

Nieznane ciekawostki o seksie – sypialnia wpływa na życie seksualne!

Popularne ciekawostki o seksie to między innymi ciekawe miejsca, w których ludzie dopuszczają się zbliżeń. Z drugiej strony jednak statystyki pokazują jasno, że to właśnie sypialnia wciąż wybierana jest najczęściej, i to nie tylko przez Polaków, ale i ludzi z całego świata. Nic w tym dziwnego – wygodne łóżko i miękka pościel tworzą idealne warunki.

Ciekawostki o seksie związane z sypialnią, jej wyposażeniem, czy wystrojem, nie są tak dobrze znane, a szkoda – przecież wiele z nich można z łatwością wprowadzić do własnego domu.

  • Czy wiesz, że kolory w sypialni mogą mieć wpływ na Twoje życie seksualne? Badania pokazują, że potrzeba seksualna jest wyjątkowo silna u par sypiających w pomieszczeniach ze ścianami w ciepłym kolorze karmelu albo błękicie. Warto natomiast unikać malowania ścian sypialni na kolor fioletowy lub szary, ponieważ nie sprzyjają one bliskości.
  • Dostęp naturalnego światła słonecznego, zwłaszcza o poranku, tuż po przebudzeniu, wzmacnia libido u mężczyzn. Warto więc odsłonić rolety, żaluzje, czy zasłony i wpuścić do środka nieco słońca!
  • Zapach lawendy często jest obecny w sypialni ze względu na jego właściwości ułatwiające zasypianie. Co ciekawe, olejek lawendowy może także poprawiać krążenie krwi i tym samym ułatwiać panom długie utrzymanie erekcji.

Chcesz podnieść temperaturę w sypialni? Pamiętaj o tych dodatkach

Co skutecznie stworzy romantyczną i pobudzającą zmysły atmosferę w sypialni? W tym celu warto sięgnąć po kilka dodatków. Niezbędne jest przede wszystkim odpowiednie oświetlenie. Główna lampa sufitowa zwykle daje zbyt dużo światła. Zamiast niej wieczorami radzi się używać mniejszych kinkietów i lampek. Do budowania romantycznej atmosfery świetnie sprawdzą się również świece.

Kolejna ważna kwestia to odpowiedni zapach w pomieszczeniu. Niekoniecznie musi to być wcześniej wspomniany zapach lawendy – pod kątem relaksu polecane są również nuty bergamotki, jaśminu albo drzewa sandałowego. Do wyboru są świece zapachowe, kominki do wosku, perfumy do pomieszczeń i dyfuzory.

Odpowiedni materac pomoże testować różne pozycje seksualne

Najlepsze pozycje w seksie mogą wymagać nieco gimnastyki. Nie jest to jednak proste, gdy jest się ograniczonym na przykład przez rozmiar materaca. Warto pamiętać, że spośród wszystkich elementów wyposażenia sypialni, to właśnie z materacem ma się bezpośredni kontakt podczas każdej nocy. Chcąc więc cieszyć się wygodą, zwróć szczególną uwagę na wybór odpowiedniego materaca.

Dla osób lubiących testować różne pozycje seksualne poleca się materace piankowe. Są one wykonane z profilowanego bloku pianki lub kilku warstw różnych jej rodzajów. Przez brak jakichkolwiek twardych elementów konstrukcyjnych na takim materacu łatwo stanąć czy kleknąć, a żadna część nie uwiera wówczas ciała. Co więcej, modele piankowe nie skrzypią, więc są świetnym wyborem dla tych, którzy nie chcą zdradzać swoich wieczornych aktywności przez hałas.

Materace wykonuje się z różnych pianek, które zależnie od rodzaju nieco inaczej układają się pod wpływem nacisku ciała. Najczęściej spotykane są pianki wysokoelastyczne – blok właśnie takiej pianki można znaleźć między innymi w modelu materaca Hilding Foxtrot. Pod kątem sprężystości i stabilizacji kręgosłupa również u par o dużej różnicy wagi ciała warto zwrócić uwagę na materace wykonane z pianki lateksowej jak model Hilding Melody.

Najlepsze pozycje w seksie – które z nich warto sprawdzić?

Poruszając temat testowania nowych pozycji seksualnych – które z nich naprawdę warto przetestować? Tu opinia pań i panów może się nieco różnić. Co ważne, obie płcie deklarują jednak, że nowe pozycje seksualne podgrzewają atmosferę i dodają nieco pikanterii do zbliżeń nawet wówczas, gdy na co dzień wkrada się do nich rutyna.

Najlepsze pozycje w seksie oczami kobiet to zwykle te, w których mogą one utrzymywać kontakt wzrokowy z partnerem, liczyć na pełną wygodę i stymulować łechtaczkę. Czego spróbować, żeby nie kłaść się płasko na plecach? Dobrym rozwiązaniem może okazać się pozostanie na kolanach i lekkie wypięcie się do przodu albo owinięcie partnera nogami, gdy będzie on siedział po turecku.

Najlepsze pozycje w seksie według panów to te, w których mogą oni dokładnie obserwować każdy wykonywany ruch. To właśnie dlatego pozycja „na pieska” ma tak dużą popularność. Jaką alternatywę przetestować? Nieco zmienić klasyczną pozycję i położyć swoją partnerkę płasko na brzuchu.

Co nada sypialni przytulnego charakteru?

Dekorując i wyposażając sypialnię, masz szansę na stworzenie romantycznego zakątka, w którym razem z bliską Ci osobą będziecie mogli prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne. Koniecznie nie zapomnij jednak o tym, że sypialnia służy przede wszystkim do odpoczynku. Jej wystrój powinien więc być możliwie przytulny i relaksujący. To z tego powodu zaleca się między innymi unikać ciemnych kolorów ścian, które, choć mogą budować gorącą atmosferę, na co dzień bywają odbierane jako przytłaczające.

Pod kątem atmosfery niezwykle ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Do sypialni poleca się głównie kolory jasne takie jak pastele albo beże. Jeśli chcesz dodać do aranżacji nieco mocniejszych akcentów kolorystycznych, postaraj się, żeby nie dominowały całego pomieszczenia i były przełamywane przez jaśniejsze barwy.

Niewiele elementów aranżacji tak skutecznie buduje przytulną atmosferę, jak naturalne dodatki. Świetnym przykładem są meble drewniane z widocznym wzorem słojów. Drewno może pojawiać się także na podłodze, elementach wykończenia, czy nawet ścianach albo żaluzjach okiennych. Innym naturalnym akcentem idealnym do sypialni są rośliny doniczkowe.

Jeśli sypialnia z Hilding Anders i ich materacem Curem  zaciekawiła Cię – zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego gdzie znajdziesz materace Curem w każdym rozmiarze. Sklep internetowy Senna Materace!

Zobacz też

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Sposoby na zaśnięcie – 14 metod na szybkie wejście w sen

Sposoby na zaśnięcie – 14 metod na szybkie wejście w sen

5 sposobów na stworzenie idealnej sypialni

5 sposobów na stworzenie idealnej sypialni

Niedobory snu – poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia

Niedobory snu – poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia

Skomponuj komfortowe łóżko, stawiając na produkty od SleepMed

Skomponuj komfortowe łóżko, stawiając na produkty od SleepMed

Materace Fit.4.Sleep – klucz do głębokiego snu

Materace Fit.4.Sleep – klucz do głębokiego snu