Wycisz swoją sypialnię z naturalnymi materiałami z Hilding Anders

Dla efektywnego wypoczynku niezbędne jest stworzenie odpowiednich warunków i atmosfery we wnętrzu. Należy o tym pamiętać zwłaszcza podczas urządzania sypialni, która z racji swojego przeznaczenia powinna być prawdziwą oazą spokoju. Jakie naturalne materiały warto włączyć do aranżacji sypialni, by zapewnić sobie wyciszenie?

Naturalne materiały do Twojej sypialni

Wykorzystanie organicznych surowców jest charakterystyczne między innymi dla stylów skandynawskiego, industrialnego, rustykalnego czy nawet retro. Odpowiednia estetyka pomieszczenia jest niezbędna dla zapewnienia sobie poczucia komfortu podczas przebywania w nim – a naturalne materiały mogą skutecznie poprawiać nastrój, zwiększać koncentrację oraz koić zmysły i nerwy. Gama możliwych do zastosowania surowców jest naprawdę szeroka, więc warto poznać dostępne rozwiązania niezależnie od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Naturalne materiały, które świetnie sprawdzają się podczas urządzania sypialni, to przede wszystkim:

  • drewno – organiczny surowiec wprowadzający do pomieszczenia przytulny, ciepły klimat. Drewno sprzyja odprężeniu, zmniejsza uczucie niepokoju oraz obniża ciśnienie krwi. To doskonały materiał zarówno na meble, jak i na podłogę, na której może dodatkowo tłumić hałasy;
  • juta – uznawana za doskonały izolator, tworzący we wnętrzu atmosferę spokoju i ukojenia. Z juty wykonuje się tekstylia dekoracyjne, na przykład dywany czy zasłony, a dla zwiększenia ich funkcjonalności łączy z innymi włóknami naturalnymi lub syntetycznymi;
  • wiklina i rattan – nadają przestrzeni przytulność oraz wizualnie ją ocieplają. Meble czy ozdoby z wikliny lub rattanu to również świetny sposób, by poczuć bliskość przyrody nawet we własnych czterech ścianach;
  • bambus – wykazuje właściwości izolacyjne i redukujące hałas, dzięki czemu to znakomita propozycja do sypialni. Ponadto stworzone z drewna bambusowego meble i dodatki podkreślają przywiązane do natury.

Zasłony z naturalnego materiału – ozdoba i wyciszenie sypialni

Tekstylia dekoracyjne odgrywają niezwykle istotną rolę w aranżacji każdego wnętrza. Nierzadko to właśnie za ich sprawą definiujemy charakter pomieszczenia – i nie inaczej może być w przypadku sypialni w stylu naturalnym. Oprócz poduszek, narzut, pledów czy dywanów do wystroju wnętrza dobrze włączyć także zasłony z naturalnego materiału.

Organiczny surowiec, z którego zostały wykonane, zapewni pożądany efekt aranżacyjny, a dodatkowo wprowadzi do pomieszczenia sielankową, kojącą atmosferę. Wybierając zasłony do sypialni, należy tylko zwrócić uwagę, by gwarantowały optymalne zaciemnienie pokoju. Dzięki temu zasypianie będzie łatwiejsze, a jakiekolwiek pojawiające się w nocy bodźce świetlne z zewnątrz będą zatrzymywane, skutecznie zapobiegając wybudzaniu.

Organiczna sypialnia – postaw na naturalny materac!

Chcąc zadbać o odpowiednie wyciszenie i atmosferę w sypialni, nieco więcej czasu warto poświęcić na wybór najlepszego materaca do spania. W ofercie Hilding Anders dostępne są materace naturalne, które powstały z myślą o wymagających, a zarazem ceniących ekologiczne rozwiązania użytkownikach. Organiczne materace do spania powstają z wysokiej jakości włókien lnu oraz bawełny, które zapewniają im miękkość i delikatność oraz nadają właściwości prozdrowotne, antybakteryjne i antyalergiczne.

Co jednak bardzo ważne, organiczna sypialnia to nie tylko miejsce, w którym królują naturalne materiały. To przede wszystkim przestrzeń efektywnej regeneracji, która jest możliwa za sprawą dużej różnorodności dostępnych modeli. Do wyboru mamy między innymi materace piankowe, materace sprężynowe czy materace hybrydowe, co pozwala na idealne dopasowanie modelu do własnych potrzeb i oczekiwań.

Przy zakupie trzeba mieć świadomość, że źle dobrany materac może przyczyniać się do częstszych zmian pozycji w nocy, czego konsekwencją mogą być zaburzenia snu i wybudzenia. Naturalne materace Hilding zapewniają ciału właściwe podparcie, co ma ogromny wpływ na odczuwany w trakcie wypoczynku komfort. Ponadto w materacach Hilding stosowanych jest kilka stref twardości, co pozwala na optymalne dostosowanie się wkładu do budowy ciała osoby śpiącej, a wysokoelastyczne pianki zmniejszają ryzyko zapadania się.

Kolejną zaletą naturalnych materacy Hilding są wykorzystane przy ich produkcji organiczne, biodegradowalne komponenty, dzięki czemu modele te nadają się do recyklingu. Należy przy tym również wspomnieć o łatwości utrzymania materacy w czystości. By usunąć gromadzące się na powierzchni zanieczyszczenia, wystarczy zdjąć pokrowiec z materaca i wyprać go w pralce.

Odpowiednie warunki panujące w sypialni są – zaraz po przestrzeganiu najważniejszych zasad dotyczących higieny snu – niezbędne dla efektywnego wypoczynku i nocnej regeneracji. Warto więc wykorzystać wyjątkowe właściwości naturalnych materiałów. Drewno, bawełna, len, juta, bambus, wiklina czy rattan wprowadzają do wnętrza atmosferę ukojenia i relaksu, a przy tym skutecznie wyciszają – zarówno umysł, jak i przestrzeń.

Zobacz też

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Sposoby na zaśnięcie – 14 metod na szybkie wejście w sen

Sposoby na zaśnięcie – 14 metod na szybkie wejście w sen

5 sposobów na stworzenie idealnej sypialni

5 sposobów na stworzenie idealnej sypialni

Niedobory snu – poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia

Niedobory snu – poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia

Rośliny w mieszkaniu – estetyczny wystrój i czyste powietrze

Rośliny w mieszkaniu – estetyczny wystrój i czyste powietrze

Jak mężczyzna może poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu?

Jak mężczyzna może poradzić sobie z problemem nietrzymania moczu?