Sposoby na szybkie zaśnięcie!

Każdy człowiek choć raz w życiu miał problem z zaśnięciem i Ty nie jesteś wyjątkiem! Kiedy już prawie byłeś w krainie Morfeusza, to budziłeś się co chwilę, a Twój sen nie był satysfakcjonujący. Technik, które pozwolą Ci szybciej zasnąć, jest wiele i nie wszystkie gwarantują, że zaśniesz zaraz po położeniu w łóżku. Warto jednak się z nimi zapoznać i wypróbować, bo może akurat Tobie pomogą! Nie czekaj i już dziś popraw jakość swojego snu!

Techniki, które pozwolą Ci szybciej zasnąć

Podstawową zasadą, która pozwoli Ci zasnąć, jest zmęczenie. Wiadome jest, że kiedy wstałeś w południe i starasz się zasnąć o godzinie 20:00, a ponadto nie zrobiłeś w ciągu dnia nic wymagającego Twojej energii, to będzie Ci dużo trudniej zasnąć. W takim momencie oraz wtedy, kiedy nie będziesz mógł się zrelaksować, potrzebować będziesz sprawdzonej techniki zasypiania.

  • śpij jak żołnierz – żołnierze pracujący w terenie musieli wypracować sobie swoją własną technikę szybkiego zasypiania, która pozwoli im na maksymalne odprężenie nawet w ciężkich warunkach. Jest ona szybka i łatwa! Zacznij od położenia się w łóżku. Zamknij oczy i spróbuj się zrelaksować. Kiedy czujesz, że jesteś spokojny, to zacznij w swojej głowie mówić, które części ciała odprężysz. Zacznij od dołu, czyli od palców u stóp. Następnie przejdź do stóp, łydek i ud. Rozluźnij okolice miednicy, brzuch i plecy. Później przejdź do rąk: ramion, przedramion, dłoni i palców. Wyliczanie zakończ na szyi, twarzy, głowie i powiekach oczu. Kiedy będziesz wymieniać poszczególną partię ciała, to poświęć jej kilka sekund i nie spiesz się. Jeśli po tym ćwiczeniu udało Ci się zasnąć, to brawo! Właśnie znalazłeś swój sposób na szybkie zaśnięcie.
  • unikaj korzystania z telefonu pół godziny przed snem – aby Twoje oczy i mózg nie odbierały bodźców z zewnątrz, postaraj się nie korzystać z żadnych sprzętów elektronicznych 30 minut przed snem. W zamian możesz przeczytać kilka stron książki, która od dawna leży na szafce przy łóżku!
  • kąpiel z olejkami – brzmi jak idealne zakończenie dnia! Wykorzystaj naturalne olejki, np. z jaśminu, rumianku, lawendy czy waleriany. Wpuść kilka kropel do wody w wannie i rozkoszuj się wspaniałą kąpielą!
  • aromatyczna herbata – przed snem wypij napar z rumianku, który pozwoli Ci się wyciszyć i ułatwi zaśnięcie. Herbatę z liści tej rośliny kupisz w każdym supermarkecie, więc nie powinieneś mieć problemów z jej kupnem!

Sen zajmuje około ⅓ doby, więc warto zadbać o to, aby był bardzo dobry. Nie pozwól, aby Twój relaks był przerywany przez ciągłe budzenie. Zadbaj o swój odpoczynek, ponieważ jest on bardzo ważnym elementem Twojego życia!

Zobacz też

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Łóżko sportowca – rozwiązania fizjoterapeutów na szybką regenerację mięśni

Sposoby na zaśnięcie – 14 metod na szybkie wejście w sen

Sposoby na zaśnięcie – 14 metod na szybkie wejście w sen

5 sposobów na stworzenie idealnej sypialni

5 sposobów na stworzenie idealnej sypialni

Niedobory snu – poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia

Niedobory snu – poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia

Materace Fit.4.Sleep – klucz do głębokiego snu

Materace Fit.4.Sleep – klucz do głębokiego snu

Jak stworzyć oryginalny styl w sypialni i pobudzić zmysły?

Jak stworzyć oryginalny styl w sypialni i pobudzić zmysły?